Хресна хода напередодні Дня Хрещення Русі.

27.07.2017

Після завершення молебню на Володимирській гірці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій разом із єпископатом та духовенством очолив багатотисячний хресний хід із чудотворними святинями до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

В урочистостях з нагоди свята Хрещення Русі беруть участь близько 100 тисяч віруючих з усіх єпархій Української Православної Церкви та паломники з-за кордону.

Від Вознесенської єпархії участь у Хресній ході прийняли: Преосвященніший єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, секретар єпархії прот. Михайло Кіряк, отці благочинні, духовенство та вірні Вознесенської єпархії.

Багаточисленна хода пройшла центральними вулицями Києва. Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Його Блаженство разом із усім духовенством та мирянами помолився за упокій душ тих, хто загинув у трагічних подіях лютого 2014 року.

Хресний хід супроводжували 11 чудотворних ікон з усієї України та мощі святого рівноапостольного князя Володимира. Протягом місяця святині подорожували різними єпархіями Української Православної Церкви, після чого були доставлені у Київ. Після проведення Хресного ходу чудотворні ікони будуть доступні для поклоніння віруючим у Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври.

Після завершення молитовної ходи у Іоанно-Богословському приділі Успенського собору Києво-Печерської Лаври відбувся брифінг для представників ЗМІ.

Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній підбив підсумки хресної ходи та розповів, скільки усього віруючих взяли у ній участь.

«На Володимирській гірці ми звершили молебень, який очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. З нами молилися не тільки паломники з України, були представники Білорусі, Молдови, Румунії та інших держав. За попередніми підрахунками в хресній ході взяли участь не менше 100 тис чоловік. Нехай Господь почує сьогоднішню молитву всіх віруючих, патріотів України, вірних Української Православної Церкви. Ми молилися за мир в Україні, ми молилися, щоб Господь помилував всіх нас, дав нам любов, терпіння і ту основу, на якій ми будемо будувати майбутнє процвітання рідної Батьківщини», – зазначив Його Високопреосвященство.

Також зі ЗМІ спілкувалися намісники двох Свято-Успенських Лавр – намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел та намісник Святогірської Лаври митрополит Святогірський Арсеній. Владики розповіли про чудотворні ікони Богородиці, які є святинями обителей. Також митрополит Павел поділився планами про святкування у наступному році 30-літнього ювілею відродження Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

За матеріалами сайту УПЦ.

Галерея изображений