Неделя Жен-Мироносиц.

30.04.2017

30 апреля, в Неделю третью по Пасхе, святых Жен-Мироносиц, Управляющий Вознесенской епархии, Преосвященнейший епископ Алексий совершил Божественную литургию в Свято-Михайловском храме г. Первомайск.

Перед началом Божественной литургии Архипастырь совершил заупокойную литию и освятил надгробный крест и памятник на могиле почившего настоятеля храма протоиерея Виктора Починка.

За Литургией была вознесена сугубая молитва о мире в Украине.

По окончании Богослужения Преосвященнейший владыка обратился ко всем молящимся со словами проповеди:

«В І’мя Отця і Сина і Святого Духа! Дорогі отці, брати і сестри, сьогодні наша Церква вшановує День пам’яті святих Жінок-Мироносиць, тих, які перебували зі Христом, які супроводжували святих апостолів. Вони прислуговували Господу, щоб Він не відволікався на буденні справи. Ці жінки робили це безкорисливо, маючи шану і любов до Христа. Коли Спасителя розпинали на Хресті, поруч з ним були Його Пречиста Матір, святий Іоанн Богослов і Жінки-Мироносиці. Ми знаємо, що Йосип Аримафейський зняв Господа з Хреста, щоб поховати Його. Раніше на Сході робили скелю в печері і там ховали спочилих. Йосип завжди пам’ятав про смерть і заздалегідь зробив собі місто для поховання. Святий пішов до Пілата і попросив забрати Тіло Ісуса Христа. Пілат здивувався тому, що Христос дуже швидко вмер, бо коли людину розпинають на хресті смерть приходить не зразу, а після того, як людина довгий час буде переносить муки. Але Христа перед тим, як розіп’яли на Хресті, довгий час катували.

Багато людей шукають Господа, але не знаходять Його. Не через те, що Він десь ховається від них, а із-за того, що їм заважають політичні, матеріальні, або ще якісь причини. Ми маємо розуміти, що ми не можемо підлаштовувати Бога під себе, ми повинні виконувати Заповіді Божі. Хоч ми і просимо у Господа і здоров’я, і благополуччя, і всяке інше на потребу, Він Сам все знає і бачить. І ми повинні відповісти на любов Божу своєю любов’ю. Жінки-Мироносиці пішли за Христом, не боячись ні воїнів, ні ворогів, які готові були розірвати всіх прибічників Христа. Любов до Бога спонукає нас творити добрі справи, висловлювати свою любов не тільки словами, але й справами. Ми бачимо, як любов робить жінок дуже мужніми. Апостоли злякались, залишили свого Вчителя, а ці жінки нічого не боялися, вони були переповнені любов’ю і переживаннями за Христа. Ця любов проклала їм дорогу до Самого Бога. Смерть Христова преобразила їх, вразила їхні серця, вони відреклись від себе ради Спасителя. Вони йшли за Христом до останнього.

Ми також є свідками любові Божої і ми маємо зберігати цю любов в серці. Кожного тижня ми з вами згадуємо Воскресіння Христового, щоб Пасхальна радість завжди була з нами. Нехай ця радість завжди буде в наших серцях і ми своїми ділами будемо показувати свою любов до Бога і до свого ближнього. Амінь».

Затем, по благословению Предстоятеля УПЦ, Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия, за заслуги перед Украинской Православной Церковью и благотворительность, Архипастырь наградил Орденом святителя Николая Чудотворца мецената храма Сергея Ивановича Музыку.

После этого отец Николай поблагодарил епископа Алексия за Архипастырский визит и соборное Богослужение.

Подходя к Кресту все женщины, в честь праздника, получили памятные подарки.

Накануне вечером Владыка совершил Всенощное бдение в Свято-Варваринском храме г. Первомайск.

Галерея изображений