«Святий Спас прийшов до нас».

14.08.2017

14 серпня 2017 року в Первомайському міському парку культури та відпочинку «Дружба народів» відбулося свято Маковея (Медовий Спас) «Святий Спас прийшов до нас». Цього дня вшановують пам'ять семи мучеників Маккавеїв, які очолили повстання за віру в єдиного Бога і були за це жорстоко покарані. Народна назва свята (Маковія, Маковея, Спас Перший, Медовий Спас, Спас на воді, Семи братів мучеників Маккавеїв), безумовно, утворилася від офіційної просто за співзвучністю: Маккавеїв — Маковея — Маковія. За давнім звичаєм на Медовий Спас до храму люди приносять мед для освячення, а також освячують букети з трав і квітів – «маковійчики».

Із Медового Спасу починається двотижневий Успенський піст, такий суворий, як і Великий (триватиме до 28 серпня – свята Успіння).

Присутніх привітали зі святом Преосвященніший єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій та міський голова Л.Дромашко. Після привітань, духовенство міста, за традицією, освятили мед, зілля, страви та напої, приготовані для первомайців та гостей міста. Після освячення всі присутні змогли пригоститися медово-маковими коржами, чаєм з трав, прохолодним квасом та відпочити. Святкового настрою додавали виступи колективів художньої самодіяльності.

Городян цього дня пригощали смаколиками працівники управлінь і відділів апарату виконавчого комітету міської ради. Загалом було приготовано та роздано близько 1000 порцій коржів з медом та маком.

За матеріалами Facebook.

Галерея изображений