Храмове свято с. Малоукраїнка.

12.07.2017

У середу 12 липня 2017 року, Православна Церква вшановує пам’ять святих Первоверховних апостолів Петра і Павла. У цей день закінчується Петрів піст, встановлений Церквою на згадку про служіння і муки святих апостолів. Православна християнська громада села Малоукраїнка Єланецького району урочисто святкувала своє храмове свято в церкві святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла. Місцеві парафіяни та гості зібралися у Храмі на Святу Божественну Літургію, яку очолив благочинний Єланецького округу протоієрей Миколай Фатич. На свято прибули настоятелі з різних храмів, які співслужили протоієрею Миколаю: настоятель Свято-Покровського храму (с. Возсіятське) протоієрей Василь Головчак, настоятель Свято-Успенського храму (с. Калинівка) протоієрей Миколай Точок, настоятель Свято-Нікольського храму (с. Велика Солона) протоієрей Олександр Філон.

Служба почалася з водосвятного молебну. В цьому прекрасному духовно світлому святковому Богослужінні взяли участь прихожани малоукраїнці, з сусідніх сіл та з смт. Єланець. На літургії були присутні сільський голова с. Малоукраїнка Семоненко Людмила, селищний голова смт. Єланець Баденко Любов, керівник аграрного ліцею смт. Єланець Кружкова Наталія, начальник газової дільниці смт. Єланець Чернетченко Надія. Щирі молитви всіх вірян у цей день були спрямовані до Велетнів Духа, Світочів Святої Церкви – Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, які у своєму милосерді поспішають до всіх прихильників Христової Церкви, щоб підтримати в їхніх серцях вогонь Віри. Святкуючи цього дня пам'ять апостолів, Православна Церква прославляє два образи: образ Петра, який зрікся Господа, але покаявся і образ Павла - того, що противився проповіді Господній, але потім увірував. Особливої урочистості та піднесеності Божественній Літургії додала участь церковного хору церкви Різдва Пресвятої Богородиці смт. Єланець.

Після літургії відбувся хресний хід навколо храму. Всі прихожани обійшли тричі церкву, здійснено молитви, освячено Святою водою і вернулися в храм. Здійснено єлеопомазання.

До парафіян місцевої православної громади долучилися голова районної ради Богданцев Василь та голова районної держадміністрації Посашкова Олена.

Протоієрей Миколай Фатич звернувся до прихожан з проповіддю, ставлячи Первоверховних Апостолів Петра і Павла як приклади для всіх нас, привітав усіх зі святом. Особливу вдячність настоятель висловив меценату, завдяки спонсорській підтримці якого було звершено всі будівельні роботи на території храму Тотоонову Станіславу та іншим небайдужим парафіянам. Під час Літургії було вознесено молитви за мир в Україні, здоров'я і благополуччя всіх прихожан. В кінці Божої служби отець Миколай від імені гостинних господарів свята запросив всіх присутніх до святкової трапези.

Таке чудове свято у парафії стало можливим завдяки ревній і невтомній душпастирській праці благочинного отця Миколая Фатича зі всіма вірними православними християнами малоукраїнської громади.

Галерея изображений