Хресна хода за мир в Україні.

10.11.2016

За благословенням єпископа Вознесенського та Первомайського Олексія, благочинний Доманівського округу ієромонах Антоній (Стояновський) закликав усіх бажаючих взяти участь в хресній ході во Славу Божу, за мир і благополуччя в Україні. Хресна хода тривала від Доманівської церкви святого Олександра Невського до Новоселівскої церкви в честь ікони Казанської Божої Матері.

Ця церква постраждала ще на початку сорокових років минулого століття - її закрили, а як відомо, де немає людської присутності, споруда руйнується. Майже 80 років сніги, вітри з дощами і людська байдужість руйнувала святиню. Нині ієром. Антоній, разом з людьми доброї волі докладають чимало зусиль, щоб активізувати прихожан, земляків та відновити церкву.

І ось вперше в історії Доманівщини відбулася знаменна подія - Хресна хода з Хрестом та іконами, супроводжена молитвами та духовним співом, які об’єднали близько 300 вірян, які пройшли 12 км з вірою в Бога, мир, любов до ближнього і до своєї землі. Характерним було для всіх, хто приймав участь, - наявність високого духовного піднесення, радість і впевненість в собі.

Було багато молоді, людей середнього віку і були діточки 4, 10, 12 років, а ще були віруючі, старші 60-70 років. І навіть негода не стала на заваді такого шляху. Синоптики прогнозували заливний дощ. Вийшовши від храму він ставав малий, а невдовзі зупинився. Йшла служба, які були у людей обличчя, люди плакали від тих слів, що говорили священики.

Учасниками Хресної ходи стали священики з різних районів, жителі Доманівки, Олександрівки, Маринівки, Зеленого Яру, Фрунзе, Забари, Коштового та Первомайська, Єланця, Кам’яного мосту, Миколаєва. Прямо посеред поля біля храму хрестоходців пригощали трапезою: смачною кашею, макаронами, печивом, булками, цукерками, яблуками та духмяним чаєм з трав’яного збору.

Залишаючи святе місце після довгої дороги кожен відчував подих блаженства від побаченого та відчутого. Найбільше, що може зробити наша Церква - це закликати до миру та посилити молитви про дарування миру нашій українській землі.

Галерея изображений