Перший скаутський православний табір «Громові скелі кемп 2017» відбувся!

18.06.2017

З радістю повідомляємо, що перший православний скаутський табір «Громові скелі кемп 2017» пройшов із 12 по 18 червня біля села Грушівка Первомайського району Миколаївської області. Участь у таборі прийняли учні недільних шкіл храмів Великомучениці Варвари та Покрови Пресвятої Богородиці, загалом понад 25 дітей. Організаторами виступив загін Покрови Пресвятої Богородиці православних скаутів міста Первомайська Миколаївського обласного осередку Національної організації скаутів України у кількості 10 чоловік.

Відповідно до програми діти відвідали екскурсію по порогам ріки Південний Буг в селі Грушівка, побували на місцевій ГЕС, сплавились «інтегралом», купались на «Родоновому озері» і на рафті добралися до табору.

На наступний день в таборі пройшли майстер класи з в’язання вузлів, орієнтування на місцевості (дякуємо обласному центру туризму та старим друзям в особі «Ван Санича» Трощенко), орігамі. У вечорі цього ж дня відбулася змістовна зустріч із представниками громадської організації «Ніхто крім нас » Первомайського району в особі Позняк Лариси Павлівни , волонтерів, ветеранів АТО та чарівної дівчини, яка співала присутнім народні пісні.

Наступний день приніс несподіванку у вигляді походу до «Водоспаду Крапля», що знаходиться на відстані 12 кілометрів від табору, і цю відстань діти віком від 6 до 15 років подолали із задоволенням, слухаючи історію місцевості від чудової людини, історика, туриста – Крушельницького Ігоря Олеговича, за що йому ВЕЛИКЕ ДЯКУЮ! А ввечері на заморених мандрівників чекала нічна гра «Захоплення бази». Вночі всі спали як немовлята.

Даючи перепочити учасникам табору, наступний день був присвячений майстер класам з виживання, типам багать та способам розведення багать. Після обіду пройшли силові ігри – «прапорці» та «бульдог». В цей же день табір відвідала Колобова Ярослава Валеріївна – член Національної Ради НОСУ та Семенков Євген Анатолійович – Голова Миколаївського обласного осередку НОСУ.

У суботу зранку нас очікувала смуга перешкод та техніка пішохідного туризму від туристичного клубу «Романтик» та особисто Горюнова М.П. А в другій половині дня проведений квест «майстри тіней». Ввечері розпочалась підготовка до основного заходу – Божественної літургії під відкритим небом. Діти посповідались та прослухали молитви до Святого Причастя.

У неділю як і потрібно православному християнину учасники табору відвідали Божественну Літургію, яка відбулася неподалік від табору, під відкритим небом, і хоча напередодні був невеликий дощик, сама служба відбувалась у цілковитій гармонії з природою. Божественну літургію відслужив клірик Свято–Покровського храму ієрей Євген з благословення єпископа Вознесенського та Первомайського Олексія.

Після Служби фінальну точку у таборі поставили середньовічні лицарі в обладунках часів 13-14 століть, які провели показові бої, дали відчути себе Робін Гудом у Шервудському лісі та постріляти зі справжнього лука, провели тренування для малечі з безпечним спорядженням. Дякуємо «дяді Гені» та його товаришам.

Що стосується харчування, то подяку висловлюємо настоятелю Свято-Покровського храму міста Первомайська протоієрею В’ячеславу Сімчуку та настоятелю Свято-Варварської церкви міста Первомайська протоієрею Дмитру Бойко, а також небайдужим батькам дітей учасників табору і добрим громадянам міста Первомайська – бабусі Катрусі, «татові Ромі», матушці Олені та найбільша подяка вчительці недільної школи Свято-Варварської церкви Світлані Євгенівні за любов до дітей та неймовірну витримку.

Кожен день учасників табору розпочинався та закінчувався молитвою, як власне і перед і після вживання їжі. Табір було розпочато із молебня перед початком всякої доброї справи, і закінчено подячним молебнем. Саме це пояснює що за період табору не було травм, діти купалися цілими днями і всі зморені, але задоволені, повернулися додому.

Окрема подяка організаторам табору – скаутам Богдану, Олексію, Лейлі, та майбутнім скаутам – Анастасії, Айтакін, Іллі, Олександру, Максу та Ірині.

До нових зустрічей!

Голова православних скаутів міста Первомайськ, Скаут-лідер патруля Покрови Пресвятої Богородиці Миколаївського обласного осередку Національної організації скаутів України, вчитель історії Первомайської ЗОШ І-ІІІ ступенів №17 ім. Миколи Вінграновського, клірик Свято-Покровського храму ієрей Євген (Ліпанов).

Галерея изображений