Зустріч з військовослужбовцями із зони АТО.

27.02.2015

27 лютого в Братській районній бібліотеці, в теплій домашній обстановці, за чашкою гарячого чаю та домашнього печива, за ініціативи волонтера Тетяни Сіньковської пройшла зворушлива зустріч учнів ПТУ № 17, громадськості, волонтерів та представників влади з воїнами АТО – Оносовим Олександром, Шалигіним Сергієм та Федоренко Євгеном, які на сході України боронять цілісність, свободу і незалежність нашої держави та напередодні прибули у 10-денну відпустку із зони бойових дій.

На зустрічі також був присутнім благочинний Братського округу прот. Олег Гарбовський.

Військовослужбовці розповідали про події на сході України, про героїзм та значні втрати серед бійців, про визволені від сепаратистів міста, села та визначні місця східної України, одним із яких був пам’ятник Савур-могила, який зруйнували до невпізнання.

Присутніх на зустрічі учнів цікавили питання: про що думає людина, яка йде захищати свою Вітчизну? Що значить на війні братерство, дружба? Про що найчастіше думається, де та тонка лінія між життям та смертю, зрадою і самопожертвою?

Гості щиро відповідали на всі запитання, хоча було видно, як важко пригадувати товаришів, які полягли від сил противника і події, які багато в чому змінили не тільки погляди на життя, а й на важливість таких загальнолюдських цінностей і рис, як доброта, співчуття, самопожертва та своїм прикладом показали, що не тільки на словах можна любити свою Батьківщину.

Ця зустріч нікого не залишила байдужим. Учні та гості не могли стримати сліз, слухаючи учасників АТО. Саме такі зустрічі формують в дітях патріотичне почуття, виховують громадянина - патріота, який володіє глибоким розумінням громадянського обов’язку, готовий у будь-який час стати на захист своєї Батьківщини.

Голова райдержадміністрації Олена Кузьміна подякувала воїнам за участь у захисті Батьківщини, за мужність та героїзм, який став для них щоденним робочим подвигом, за те, що повернулися живими додому: «Бажаємо Вам, наші захисники, сил та наснаги й надалі захищати нас. Від щирого серця дякуємо Вам за відвагу й сміливість. Таких людей, як Ви і Ваші побратими, не так багато. Кожен Ваш день, кожна ніч, проведені там, незабутні. Кожен Ваш крок, кожен вчинок заслуговують найвищих почестей і людської поваги, тому низько схиляємося перед Вами, наші захисники, наші воїни».

Благочинний Братського району прот. Олег Грабовський у своїй промові зазначив: «Ви тільки покличте, і я приїду до вас де б ви не були, це наш обов’язок перед вами, щоб в майбутньому дивлячись один одному в обличчя, ми не опускали очі».

Всі учасники заходу вшанували пам'ять загиблих на сході України хвилиною мовчання. Ми всі живемо надією на те, що в найближчий час ця війна закінчиться, і в Україну прийде мир та спокій.

За матеріалами сайту http://bratske.mk.gov.ua

Галерея изображений