«Сталося неможливе — об’єдналися ті, хто ворогував віками один проти одного».

28.07.2015

Під час богослужіння у День Хрещення Русі та 1000-ліття святого рівноапостольного великого князя Володимира Блаженніший Митрополит Онуфрій, звернувся до багатотисячної всеукраїнської пастви зі словами проповіді. Його Блаженство зауважив, що «святий князь Володимир написав світлу сторінку в нашій історії», принесення Євангельського Закону на землі Київської Русі сприяло припиненню міжусобиць та об’єднанню усіх ворогуючих.

Предстоятель відзначив, що будучи правителем тогочасного язичницького світу, він, «рухомий Духом Святим, вибрав святу Православну віру». «Князь сам хрестився, прийнявши образ християнина, послідовника Христа, і, як правитель, як глава великої держави, він подбав, щоб усіх своїх підлеглих привести до Господа. Так відбулося велике Хрещення Русі. Дніпро став купіллю, в якій наші предки відродилися для вічного життя. Так почалася нова сторінка в історії нашої землі і нашої держави», – розповів Його Блаженство.

У час коли племена на території Київської Русі, яка тоді охоплювала нинішню Україну, Білорусь, і велику частину Росії, воювали між собою, принесення Євангельського Закону сприяло припиненню міжусобиць та об’єднанню усіх ворогуючих. «Коли князь Володимир приніс Закон Євангельський, і вписав його не тільки на скрижалях свого серця, а й на скрижалях державного закону, тоді люди почали жити за цим законом. Він став правилом життя не тільки для князя, а й для кожного громадянина. І як наслідок, сталося неможливе: об’єдналися ті, хто ворогував віками один проти одного, примирилися ті, хто не мав миру між собою довгий час» – так була утворена велика єдина держава, нагадав Предстоятель УПЦ.

Виконання святих законів веде до святості, а гріховні вчинки спричиняють страждання та муки, зазначив Блаженніший Владика і нагадав, що винагородою за виконання Господніх заповідей є вічне блаженство – життя з Богом.

На сам кінець, Предстоятель побажав молитовного заступництва святого князя Володимира, щоб Господь дав добрий розум усім, примирив ворогуючих і послав благословенний мир на українську землю: «Нехай молитвами святого князя Володимира Господь благословить нашу землю, нашу Українську державу і весь народ».

За матеріалами сайту