У м. Дніпро відбулись збори військового духовенства УПЦ.

28.10.2016

Від Вознесенської єпархії участь у зборах приймав Голова єпархіального відділу по духовні опіці військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України .

25-28 жовтня 2016 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та за згодою Високопреосвященнішого митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, в м. Дніпро відбулися щорічні збори священнослужителів Української Православної Церкви, які відповідають за духовну опіку військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України, за темою: «Запровадження інституту військового духовенства (капеланської служби) у військових формуваннях України: стан, проблеми та шляхи їх вирішення».

Збори, з дозволу Голови Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту України генерал-лейтенанта Малькова М.І., відбулися на базі 26 об’єднаного загону Держспецтрансслужби (ДССТУ), яка першою з військових формувань ввела штатні посади військових священиків. Тому головною метою зборів було вивчення досвіду діяльності штатних військових священиків у ДССТУ, а також розгляд причин зволікання із запровадженням інституту штатного військового духовенства в інших військових формуваннях України, який вводиться відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 677-р від 2 липня 2014 року «Про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі». Крім того, на зборах були підбиті підсумки духовно-пастирської роботи серед військовослужбовців у кожній із єпархій УПЦ, розглянуті перспективи подальшої співпраці з Міністерством оборони та іншими військовими формуваннями України. Також учасники зборів мали змогу ознайомитися з досвідом душпастирської роботи з військовими у Дніпропетровській єпархії та отримати практичні навички діяльності військового священика в особливих умовах.

Щорічний збір відкрився 26 жовтня, у день вшанування Іверської ікони Пресвятої Богородиці. Зібрання розпочало свою роботу святковим Богослужінням, яке відбулося у соборі на честь Іверської ікони Пресвятої Богородиці. Божественну літургію очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней у співслужінні голови Синодального військового відділу митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина, настоятеля храму протоієрея Миколая Несправи, духовенства собору та понад сорока військових священиків, які прибули на збори із більшості єпархій УПЦ. Під час Богослужіння підносились особливі молитви за припинення кровопролиття і мир у нашій державі. Було також звершено заупокійне поминання всіх православних воїнів, що віддали своє життя за Вітчизну.

Після загального фотографування, у клубі військової частини розпочалося пленарне засідання. Відкриваючи зустріч, митрополит Августин зачитав звернення до учасників зборів Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Київського та всієї України Онуфрія. Потім з доповідями виступили митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней та голова Синодального військового відділу митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин; також мали слово: народний депутат України Андрій Федорович Шипко, начальник управління з роботи із особовим складом Держспецтрансслужби полковник Жигунов В.М., представники інших військових формувань України. У виступах були розкриті питання особливостей взаємодії Церкви і військових формувань в сучасних умовах.

Цього ж дня після обіду учасники зборів відвідали військову частину ДССТУ у м. Новомосковськ, де ознайомилися з досвідом роботи штатного військового священика протоієрея Сергія Забродського; відвідали військовий храм на честь святителя Миколая Чудотворця; пам’ятку архітектури, козацький храм на честь Святої Трійці. Учасники зборів мали змогу відвідати об’єкти навчально-матеріальної бази 194 понтонно-мостового загону, а також побачити виступ військового оркестру частини, який є багаторазовим лауреатом міжнародних і вітчизняних конкурсів.

27 жовтня, відповідно до плану проведення зборів, відбувся круглий стіл за темою: «Вимоги до знань, умінь і практичних навичок військового священика. Досвід роботи військового священика в особливих умовах». Перед початком роботи священики відвідали музей 26 об’єднаного загону ДССТУ, поклали квіти до монументу на алеї Героїв-залізничників. Круглий стіл розпочався з виступу Голови Адміністрації Держспецтрансслужби генерал-лейтенанта Малькова Миколи Івановича, який розповів про роль військового священства у духовному і моральному вихованні особового складу. Потім учасники переглянули і обговорили фільм про духовну складову у житті і діяльності ДССТУ.

Наступний блок питань, які розглядалися на круглому столі, стосувався вимог до знань, умінь і практичних навичок військового священика відповідно до Положень про військове духовенство у військових формуваннях. В обговоренні взяв участь представник служби військового духовенства Національної гвардії України капітан Гукало І.Л. З досвідом організації роботи з проблем психологічної реабілітації виступив автор низки публікацій з цієї тематики ігумен Валеріан (Головченко).

Наступний блок круглого столу був присвячений проблематиці теоретичних знань і практичних вмінь військового священика з тактичної медицини. Теоретичні і практичні заняття тут були проведені офіцерами Української військово-медичної академії полковником Гончаренком І.Ф. майором м/с Фурдиком В.Д., ст. лейтенантами м/с Думчак М.О., і Демчик Н.Ю. По завершенню занять кожний учасник отримав посібник, виданий УВМА, «Домедична допомога пораненим в умовах бойових дій».

Під час круглого столу також було проведене анкетування військових священиків щодо моделей організації капеланського служіння у війську. Після заслуховування звітів про діяльність єпархіальних військових відділів, обговорення дискусійних питань, були ухвалені рішення зборів військового духовенства, які будуть доведені до відома священоначалія Церкви. У роботі цього круглого столу взяв участь також Високопреосвященніший митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, який спілкувався з військовими священиками на теми пастирського богослів’я та деякі питання богослужбової практики. На завершення владика митрополит Іриней вручив учасникам зборів пам’ятні подарунки.

28 жовтня, у день 72-ї річниці звільнення України від нацистських загарбників, Високопреосвященніший митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней у супроводі духовенства м. Дніпра разом з представниками зборів військового духовенства УПЦ на чолі з митрополитом Білоцерківським і Богуславським Августином взяли участь у церемонії покладення квітів до монументу воїнів, що загинули в роки Другої світової та інших воєн.

Прес-служба Синодального військового відділу УПЦ

Галерея изображений