VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс парафіяльних колективів «Пентікостія».

04.06.2017

Фестиваль започаткований з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира у 2011 році. Назва «Пентікостія» (в перекладі з грецької – «П’ятидесятниця») вибрано не випадково, адже конкурс відбувається на свято Трійці або П’ятидесятниці. Мета проведення: знайомство з духовною православною музикою різних епох, різних композиторів; стимулювання покращення хорового приходського співу; обмін досвідом.

Від Вознесенської єпархії участь у фестивалі прийняв дитячий хор Свято-Вознесенського кафедрального собору, під керівництвом Надії Рахуби.

Розпочався фестиваль молитвою у Софії Київській на свято П’ятидесятниці, 4 червня 2017 року, а на другий день свята, коли Церква відзначає День Святого Духа, колективи-учасники фестивалю-конкурсу співали за Божественною літургією у Спасо-Преображенському соборі на Теремках, яку очолив духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. У цьому ж храмі відбулося прослуховування конкурсантів.

5 червня ввечері в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври відбувся фінальний гала-концерт.

До складу журі увійшли: протоієрей Димитрій Болгарський – кандидат мистецтвознавства, кандидат Богослов’я, Заслужений діяч мистецтв України, професор; Олександр Тарасенко – хормейстер Національного академічного театру опери і балету України ім. Т.Г.Шевченка, регент хору Спасо-Преображенського собору, Заслужений діяч мистецтв України; Наталія Кременюк – диригент дитячо-молодіжного архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці; артистка академічного камерного оркестру «Арката» Вінницької обласної філармонії; викладач ДМШ№2.

Цьогоріч у фестивалі взяли участь 20 парафіяльних колективів з різних міст України. Відкрив концертну програму переможець минулорічного фестивалю - хор Молодіжний хор «Надія» кафедрального собору «Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері Софії» м. Тернопіль (регент Наталія Процанін).

За вагомий внесок у творчий процес та розвиток фестивалю митрополит Олександр нагородив протоієрея Димитрія Болгарського відзнакою Фонду.

Гран-прі VII фестивалю отримав хор Миколаївського собору міста Бердичева під управлінням протоієрея Віктора Сватули.

Разом з дипломами всі учасники отримали сувеніри від Фонду пам’яті, а дитячі колективи ще й смачні подарунки - торти.

Дитячий хор Свято-Вознесенського кафедрального собору м. Вознесенськ Вознесенської єпархії посів II місце фестивалю. Вітаємо наших переможців!

Директор фестивалю Дар'я Кириченко від організаторів Сергія Бакая та Наталії Ільченко висловила щиру подяку митрополиту Олександру за благословення та щорічну підтримку у такій важливій для Церкві справі; протодиякону отцю Богдану Гулямову за меценатську допомогу у проведенні конкурсу.

Свято музики відбулося!

Галерея изображений